Małgorzata Grabda-Sala

radca prawny

Od wielu lat wspieram firmy budowlane w realizacjach inwestycji.
[Więcej >>>]

O mnie

Z branżą budowlaną jestem związana od początku swojej kariery prawniczej. Swoje pierwsze kroki w spółkach budowlanych zaczęłam zdobywać jako aplikantka radcowska, a następnie jako radca prawny. 

Wznoszenie obiektu budowlanego wydaje się proste. Mamy projekt budowlany, na podstawie którego wznoszony jest budynek. Wykonawca otrzymuje wynagrodzenie, a inwestor może korzystać z wybudowanego obiektu. Ewentualnie zgłosi usterki, a wykonawca w ramach udzielonej gwarancji lub rękojmi usunie usterki. 

Jednakże w praktyce wygląda to zupełnie inaczej

Już w trakcie wykonywania robót często dochodzi do sporów pomiędzy wykonawcą a inwestorem, czy też pomiędzy podwykonawcą a generalnym wykonawcą. Czy dane roboty objęte są przedmiotem umowy czy są to już roboty dodatkowe? Jak skutecznie uzyskać waloryzację swojego wynagrodzenia? Czy dana usterka objęta jest udzieloną przez wykonawcę gwarancją? Jak obronić się przed karami umownymi? To oczywiście tylko przykładowa lista. 

Wspieram firmy budowlane (generalnych wykonawców czy podwykonawców) od początku realizacji danej budowy. Zabezpieczam ich interesy, szukam rozwiązań dla sporów wynikłych na tle realizowanej umowy o roboty budowlane czy na późniejszym etapie usuwania usterek w ramach udzielonej gwarancji.

Przy sporach wysłuchuję obu stron, by znaleźć jak najlepsze rozwiązanie, tak by proces budowy przebiegał bez problemów dla obu stron. Dla mnie ważne jest współdziałanie obu stron przy realizacji danej inwestycji.

Wspieram także osoby przy budowie wymarzonego domu jednorodzinnego. To ważne, by podpisać dobrą umowę o roboty budowlane, by osoby mogły korzystać jak najszybciej ze swoich czterech kąt, a nie poświęcały czasu i energii na spory z wykonawcą domu.

Zapraszam Cię do lektury, a w razie pytań zachęcam do kontaktu >>

Małgorzata Grabda-Sala
radca prawny

***